Субота, 20.04.2024

 
Козинська публічно-шкільна бібліотека
 

 

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [65]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

         17 березня 1944 року почалися бойові дії частини Радянської Армії по звільненню села. На протязі двох днів німецькі війська чинили опір, однак, 19 березня 1944 року, село було звільнено від окупаційних  військ частинами 172 стрілецької дивізії 11 армії генерала Пухова.

         Підрозділи 172-ї стрілецької дивізії наблизилися до Козина зі сторони Савчуків і Пасіків 17 березня 1944 року. Перші снаряди вибухнули на Вовковийській дорозі. Загинули мирні жителі. Зав’язався бій. Але відразу заволодіти райцентром радянські частини не змогли. Запеклі поєдинки за участю танків і артилерії то з затихаючою, то з наростаючою силою точилися до 19 березня. І все ж давалася взнаки й ситуація на інших ділянках фронту. Фашисти врешті-решт зрозуміли, що натиску не втримають, тож, зазнаючи значних втрат у техніці та живій силі почали відступати.

        Козин за ці дні жорстокого протистояння, був сильно поруйнований.  До Червоної Армії вступило в 1944 році 319 жителів села і брали участь у боях проти фашистської Німеччини та Японії. З них 218 нагороджено орденами та медалями, 110 – загинули.

       На території сільського кладовища в Козині знаходиться й братське поховання воїнів – червоноармійців, які віддали життя за визволення тодішнього райцентру від німецько-фашистських загарбників.

       Серед тих, хто знайшов тут останній спочинок – підполковники І.І. Токмаков, А.А.Сабець-Гуз, майор К.В.Дмитрієв.

         Вшановуючи загиблих до обеліска було покладено вінки.

  

Категорія: Новини | Переглядів: 483 | Додав: ya_nazik | Дата: 17.03.2015 | Коментарі (0)

         В день Соборності України культпрацівники , представники громади та сільський голова поклали вінок до пам’ятного знака воїнам УПА, де хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих за волю України. Присутні виконали гімн України.

  

        В Козинській ПШБ до дня Соборності України пройшов урок духовності з історії нашої країни з учнями 8-х класів «Людської пам’яті свіча хай запалає».

   «Коли життя знов набирає силу.

В ім’я народу хай вона палає

За муки, за життя і за могили

Хай вдячна пам’ять наша звеличає»,

розпочала урок провідний бібліотекар Козачук Леся. «22 січня Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії УНР, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності. Ці славні сторінки вітчизняної історії, що є в першооснові цього свята, ще чекають належної оцінки та осмислення, як громадськістю, так і державними інституціями. І не завжди треба чекати високих постанов чи указів. Саме громадський рух, що завжди відзначався високою свідомістю і палким вболіванням за спільну справу, має ініціювати їх відзначення, долучаючи до пізнання славного минулого якнайширше коло співвітчизників», продовжила урок духовності провідний бібліотекар шкільного відділення Краплич Оксана.


   «Любіть Україну, злотосяйну і вічну,

Любіть Україну, всім серцем любіть.

У день її народження не свічку –

Серця без коливання запаліть»,

ці та інші поетичні рядки читали учні: Сахарук Назарій, Онищук Тетяна, Тишаков Володимир.

Категорія: Новини | Переглядів: 565 | Додав: ya_nazik | Дата: 23.01.2015 | Коментарі (0)

         В клубі села Савчуки пройшов творчий звіт клубних установ  Козинської сільської ради. Звучали пісні у виконанні солістів («Діти України» - Н. Келлер та В. Курсик, «Солдат України» - А. Парчевська, «Кароока Україна» - С. Левченко, «Україна» - С. Бондарчук, «Україна моя…» - А. Іванюк), дитячого ансамблю клубу села Козин ( «За волю»). Родинний ансамбль під керівництвом  Є. Бондар виконав пісні «Світить місяць» та «Ой чого ти почорніло». На завершення А. Парчевська і учасники художньої самодіяльності виконали пісню «Україна – це ми».

         Бібліотечні працівники оформили виставку народних умільців під назвою «Лиш те в народі буде жити, що серце – серцю передасть». Були представлені вишиті рушники, сорочки, блузи, доріжки, прошви, картини, килим. І все це презентували вишивальниці Дженджелюк О., Кондрась Г., Савчук О, Дубинецька С.. Виставка присвячувалась 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

Категорія: Новини | Переглядів: 560 | Додав: ya_nazik | Дата: 01.10.2014 | Коментарі (0)

           Засідання клубу  ’’Крок’’  в Козинській публічно-шкільній бібліотеці   ’’Я вибрала долю сама…’’  відчинило  двері в дивовижно  яскравий світ художнього слова Ліни Василівни Костенко. Відкрила засідання керівник клубу Козачук Леся, зав. Козинською ПШБ. Тон розмови задала Сова Віра, сказавши, що Ліна Костенко свідомо обрала собі Долю,  Долю тяжку, і світлу, як перше причастя. На захід завітали гості:  місцева поетеса Братащук Любов (читала власні вірші про долю України, долю жінки) і вчителька Козинського НВК ‘’школа-колегіум’’  Кундеус Мирослава,  для якої поетеса близька різьбленим поетичним словом. Учасниця клубу Іванюк Аліна заспівала пісню на слова Л.Костенко  ‘’Осінній день…’', вокальне тріо під керівництвом зав. клубом  села Козин подарувало присутнім пісню ‘’Хай живе Україна’’, також звучали вірші Ліни Костенко  ‘’І все на світі треба пережити’’, ‘’Доля’’,  ‘’Вечірнє сонце,  дякую за день’’…   До оформлення виставки входили поетичні збірки, портрет Ліни Костенко та цитати з її творів. 

Категорія: Новини | Переглядів: 538 | Додав: ya_nazik | Дата: 11.09.2014 | Коментарі (0)

Україно моя, рідна, мила,

Не поступайся місцем, будь борцем,

Не дай нікому шматувати

Политий кров’ю чорнозем.

Не кидайся у вир війни,

Сяй зіркою ясною в небі.

Літературний вечір «Сонячна моя Україно» відбувся в Козинській ПШБ.

         Корені сучасної незалежності України лежать у великій ідеї Мазепи. Гетьман Іван Мазепа намагався зробити з України європейську державу. Спроба гетьмана вирвати Україну з-під московського ярма, здійснити велику ідею незалежної самостійної Української держави зазнала поразки. Але протягом трьох століть ця ідея жевріла в серцях найкращих синів і дочок українського народу. Про це у вступному слові розповіла бібліотекар Козачук Леся.

У виступі ведучих Іванюк Аліни і Гладкої Юлії, учениць 8 класу, звучали вірші про війну і про мир («Єдина Україна», «Молитва», «Україно моя»), і про вічне – про кохання.

Категорія: Новини | Переглядів: 507 | Додав: ya_nazik | Дата: 22.08.2014 | Коментарі (0)

В пришкільному таборі праці і відпочинку працівники Козинської ПШБ з учнями 4 і 5 класів провели літературний калейдоскоп "Казки і пісні народів світу".Загін "Герої казок" (Велісейко Яна, Онищук Тетяна, Савчук Олександр...) і загін "Голосисті соловейки" (Пахай Аліна, Соковець Дмитро, Іванюк Назар...)зачитували уривки з казок, з пісень, співали пісні.

   

 
Категорія: Новини | Переглядів: 579 | Додав: ya_nazik | Дата: 18.06.2014 | Коментарі (0)

Оксаніч, С. М.

Нація колобків починає і виграє/ С. Оксаніч. – К.:АТОПОЛ, 2013. – 128с.: мал..- 18грн. 90к.

Автор книги в дотепній та образній формі розповідає про складні закони світу інвестицій. Читача підводять до висновку про те, що інвесторами не народжуються. Важливу роль грає арсенал необхідних знань та навичок, які шліфуються завдяки копіткій щоденній аналітичній праці. Запропонований автором образ нації колобків напрочуд точно відображає особливості характеру українського інвестора.

Лунін С. І.

Іван Самойлович/ С.І. Лунін. – Харків: ПЕТ, 2013. – 128 с. – 18грн.

Гетьман Іван Самойлович – значна постать в історії України, людина, яка протягом п’ятнадцяти років була володарем Лівобережжя і зупинилася за крок од відновлення держави Богдана Хмельницького. Його доля добре ілюструє характерні тенденції української історії тієї доби, а особистість, що сполучає в собі позитивні і негативні риси, дозволяє побачити  в ньому типовий портрет українського політика 17 століття.

Тарас Шевченко: невідомі сторінки життя/ Упоряд. Л. Цуріка. – К.: АВІАЗ, 2013. – 72 с: іл. – 47грн 25к.

Чемерис, В. Л.

Ордер на любов; Місто коханців на Кара-Денізі; Засвіт встали козаченьки…:роман і повісті/ В. Л. Чемерис.- Харків: Бібколектор, 2013. – 444 с. – 40грн.95 к.

Роман «Ордер на любов»  розповідає про часи  загибелі  українського січового козацтва і матері їхньої Запорозької  Січі. На тлі сповнених пригодами подій, що визначили долю України, розгортається історія кохання запорожця Тараса й Оксани…

Несбьо, Ю.

Таргани: роман. – Х. : Фоліо, 2013, - (Карта світу). – 57грн. 75 к.

За чутками норвезької колонії в Таїланді, посол Норвегії загинув на початку шістдесятих у Бангкоку, аж ніяк не розбившись в автівці – він був убитий за вельми загадкових обставин. У Міністерстві закордонних справ чутки не підтвердили, труп було кремовано наступного ж дня, причому від офіційного розтину відмовилися. Збіг героїв і подій у романі з дійсністю слід вважати випадковим. Дійсність набагато неймовірніша.

Микицей, М.

Будинок, який умів розмовляти: повість : для дітей дошк. та мол. шк. Віку/ М. Микицей. –М.:АСТ, 2012. – 68ст. –(Книготерапія). – 35 грн.

Ця книжка про те, що дива не конче слід шукати за далекими морями-океанами – інколи досить буває виїхати за місто, познайомитися зі статечним паном Будинком і бодай на кілька днів замешкати в ньому. І тоді ти – так само, як Даринка-Жаринка – зможеш здійснити заповітну мрію Бузку, подружитися з паном Лелекою і дізнатися про те, що буває, коли хлопчик і дівчинка міняються ролями… А головне -  ти відкриєш для себе дивовижний світ цікавущого родинного  спілкування, яке дарує справжню радість і надихає на творення добра!

Категорія: Новини | Переглядів: 727 | Додав: ya_nazik | Дата: 25.05.2014 | Коментарі (0)

Белей, Л. О.

Імя  дитини в українській родині/ Л. О.Белей; худож.-оформл. О. М. Артеменко. –К.: Далечінь, 2013. – 288 с. – 25 грн.

Ця книжка допоможе вам вибрати імя, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онуки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник, в якому можна вибрати конкретне імя, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченими й пестливими формами.

Роздобудько І.

Арсен: повість/І. Роздобудько. -2-е вид., без змін. – К.: Грані-Т, 2013. – 224 с. – 43грн.

Нова повість відомої письменниці  Ірен Роздобудько розповідає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідомості й пошук орієнтирів у житті.

Радушинська О.

Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера: для мол. та серед. Шк.. віку/ О. Радушинська.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. -88с.-50 грн.

Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком – звичайнісіньким сучасним хлопцем, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе…

Ігнатова, Н.

Доторкнутися до небес/ Н. Ігнатова. – К.: Проспект – Прес, 2013. – 416с. – 50 грн.

Книга адресована широкому колу читачів, котрі певні, що навіть у сучасному ритмі  життя є місце справжнім почуттям.

Остен, Дж.

Доводи розсудку: роман/ Дж. Остен; пер. З англ.. Т. О. Шевченко. – Х.:Факт, 2013. – 318с. -57грн. 70 к.

Світ творів  англійської письменниці Джейн Остен (1775-1817) – світ звичайних чоловіків і жінок, доволі буденний, розміренний і в той же час не позбавлений драматизму. Її герої – живі люди, з усіма їх достоїнствами і недоліками, здатні і на високі почуття, і на великі помилки.

Категорія: Новини | Переглядів: 651 | Додав: ya_nazik | Дата: 20.05.2014 | Коментарі (0)

Есаулов, О. Ю.

Таємниця Великого Скандера/ О. Ю. Есаулов. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2013. – 144 с. – 20 грн.

Великий Процесор отримує сигнал «SOS» з далекої планети Ц. Експедиція, до складу якої ввійшла донька Великого Процесора принцеса Інформа, зникає. Хто може відправитися у далеку подорож? Адже треба не лише знайти експедицію, що зникла, а й допомогти мешканцям планети. А тут ще Рикпет з друзями теж зникають. Отака от халепа… Що ж робити? Для Великого Процесора залишається остання надія – Сергійко. І Сергійко починає діяти… 

Панасенко, Т. М.

Марко Вовчок/ Т. М. Панасенко. – К.: Укрвидавполіграфія, 2013. – 128с. – 18 грн.

Марія Олександрівна Вілінська (1833 – 1907) – складна, суперечлива й загадкова постать в історії культури, причому не тільки української  та російської, бо діяльність її охоплює майже всю Європу. Жінка з чоловічим псевдонімом, росіянка за походженням, для якої Україна стала другою Батьківщиною і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладацькою й видавничою діяльністю; не красуня, однак вражала й захоплювала багатьох талановитих чоловіків блискучим розумом, внутрішньою силою; неординарна, енергійна, обдарована людина… Марка Вовчка справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка.

Чемерис, В. Л.

Ярославна: роман/В. Л. Чемерис.- Х.: Фоліо, 2013. – 508 с. – 63грн.

«Ярославна» - це історичний твір про Стародавню Русь – і, водночас, це роман про сучасність, про нас, хто живе зараз на Україні.

Ярославна – одна з найвидатніших постатей Київської Русі, донька галицького князя Ярослава Осмомисла й жінка князя Ігоря Святославовича. «Ярославна» - це роман про княжі міжусобиці, що колись підірвали Русь і загрожують Україні зараз, це розповідь про віковічну боротьбу з кочівниками.

Гоголь. Містика та реальність.- К.:АВІАЗ, 2013. – 128 с: іл. – 49грн. 35к.

Микола Васильович Гоголь. Про його життя написано багато, але не так часто пишуть про його любов до України. Можливо це обумовлено тим, що не тільки Україна, а й Росія та Польща вважають Миколу Васильовича Гоголя своїм народним надбанням. Але давайте заглянемо в його творчу спадщину.

Ізбаш О.

Військо Даждьбога: казки та легенди про героїв, богів, духів давніх словян/ О. Ізбаш; худож. Я. Кернер-Вернер. – К.: АВІАЗ, 2013. – 164 с.: іл..- 59 грн. 85 к.

Давні словяни-язичники вірили, що на небесах живуть боги, які кермують світом, на землі поміж людей є герої, якими опікуються небесні боги, а увесь навколишній світ населений духами природи, добрими і злими.

Категорія: Новини | Переглядів: 609 | Додав: ya_nazik | Дата: 16.05.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 7 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Рівненська обласна бібліотека Радивилівська ЦСПШБ Іванівська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Наші партнери
с.Козин Рівненська обл. Радивилівський р-н. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz