Неділя, 21.07.2024

 
Козинська публічно-шкільна бібліотека
 

 

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [65]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

     На могилі воякам УПА, які загинули в боях, як з німецькими окупантами, так і з більшовицькими загарбниками встановлено та відкрито пам’ятний знак в селі  Козин.

    Відкриття  пам’ятного знака  загиблим героям УПА  відбулося 24 серпня,  в день 25-ї річниці Незалежності України.  Вже стало традицією Хресним ходом іти до цієї могили в день Незалежності України.

    Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Ващук Олег Володимирович, представники громадськості та духовенства УПЦ Київського патріархату, які відслужили панахиду за убієнними і освятили пам’ятний знак.

    Також виступила вчитель історії Козинського НВК «школа-колегіум», депутат районної ради Мулик Ріта, Калінчук Мирослав, сільський голова Савчук Микола, який розповів, що встановити пам’ятний знак загиблим героям вдалося завдяки допомозі голови ТЗОВ Бродиагро» Савенку  В.В. І нині ми віддаємо данину пам’яті нашим славним предкам. Ми й надалі це робитимемо, щоб пам'ять про героїв УПА не залишилася не пошанованою.

     Кілька епізодів з історії нашого краю представив  житель Козина  Михайло  Сова. Анюта, дочка протоієрея Самоїла, 1922 р.н. загинула в бою з енкаведистами разом з своїми побратимами Василем і Миколою в селі Підвисоке. Про цей бій складена пісня «Ішли три повстанці». Мельничук Надія Петрівна (псевдо Леся Казка) загинула в бою в селі Теслугів. Про її загибель і останній бій залишилась пісня «Співай, співай, Волинь  чарівна». В селі Теслугів 1 грудня 1944 року у великому бою загинуло 28 повстанців. На місці захоронення вояків УПА  стояв деревяний хрест. Героям впавшим  мертвими за світле майбутнє України була присвячена хвилина мовчання.

   Героїчна боротьба УПА  й визвольно-революційного підпілля – це найбільш героїчна доба в історії України .

Категорія: Новини | Переглядів: 566 | Додав: ya_nazik | Дата: 29.09.2016 | Коментарі (1)

        Людина відрізняється від інших створінь тим, що вміє спілкуватися. Все її життя – це безперервний обмін інформацією,  досвідом,  навичками.  Люди потребують спілкування, а саме нових вражень, почуттів, знань, обміну інформацією.

      Створити чоловічий клуб за інтересами при Козинській публічно-шкільній бібліотеці проявив користувач бібліотеки Паршин Микола Миколайович. Обговорення велося з кінця 2015 і початку 2016 року. Опитано було 35 користувачів бібліотеки. Головною вимогою до претендентів була наявність вищої освіти і досягнення 50-річного віку. Ідея створення клубу згуртувала чоловіків у яких є потреба у спілкуванні, готових поділитися своїм досвідом, думками і мріями.

    Чоловічий клуб «Академія»,  як його згодом назвали , став центром соціальної активності, місцем спілкування і відпочинку, місцем, де є можливість отримати будь-яку інформацію, допомогу. Керівником клубу став Паршин Микола Миколайович – авторитетний, комунікабельний, доброзичливий, діловитий, інтелектуальний лідер.Стиль  його управління – демократизм,  що створює на засіданнях атмосферу поваги, довіри, бажання працювати разом. Члени клубу -  яскраві особистості: Войцеховський Ростислав Степанович, Панасюк  Микола Андрійович, Огороднік  Петро Михайлович, Глущук Володимир Антонович, Лівінюк Ярослав Миколайович, Васинюк Михайло Мусійович, Сова Михайло Петрович, Фесюк Микола Григорович …

     Природа і люди, свята і будні, культура і господарство постають перед  допитливим поглядом  членів клубу. На клубних зустрічах обговорюються суспільні питання, проблеми духовності, екології, проходять дискусії по проблемах села, зустрічі з керівниками громад, обговорення книг, майстер класи.

     Клубні активісти виступили  ініціаторами акції «Посади дерево». Була організована експедиція  для  взяття  проб води з річки Пляшівки в селах Жовтневе, Іванівка, Пустоіванне, Козин,Зарічне,Середнє, Березини, Добривода, Теслугів, місцями з ставків, з двох приватних колодязів і проведено практичні дослідження цих проб в м. Рівне.

 

      В історії клубу поступово  складаються певні традиції: відзначення днів народження його членів, спільні поїздки, ведення літопису. Традицією кожного засідання стала книжкова виставка. Нещодавно члени клубу здійснили поїздку в село Лосятин Тернопільської області, щоб вивідати таємницю села яке вміє господарювати і впевнено крокує до Європи.

      Чоловічий клуб «Академія» - це корисний досвід людських відносин,пошуків і досягнень.

Категорія: Новини | Переглядів: 659 | Додав: ya_nazik | Дата: 19.07.2016 | Коментарі (0)

     З нагоди дня Перемоги учасника бойових дій другої світової війни Дмитра Михайловича Дмитерчука (жителя села Дубини) приїхали привітати голова райдержадміністрації Ващук Олег Володимирович  і Козинський сільський голова Савчук Микола Петрович. Теплі і щирі слова дарували гості ветерану. Вони вручили йому пам’ятну ювілейну медаль, а також цінний подарунок. Також не обійшлося без спогадів про пережите. Як і чимало односельчан, Дмитро, був призваний на фронт у березні 1944 року. Брав участь у боях на річці Німан, у районі Клайпеди, а день Перемоги зустрів у Кондові. Про ті суворі випробування, які випало пережити фронтовикові, промовляють бойові нагороди – орден Слави III  ступеня, медаль «За відвагу», уже після війни до них додалися ордени Вітчизняної війни I ступеня і «За мужність», ювілейні медалі.

Категорія: Новини | Переглядів: 700 | Додав: ya_nazik | Дата: 12.05.2016 | Коментарі (0)

       Свій 85 річний ювілей 27 лютого відзначила мешканка села Козин Осацька Марія Павлівна, учасниця партизанського руху. Ювілярку приїхали  привітати  голова  Радивилівської   райдержадміністрації Ващук Олег Володимирович, заступник  голови районної    ради Гуменюк  Андрій Дмитрович, сіл ьський  голова Савчук Микола  Петрович.  З нагоди такого ювілею  до іменинниці прийшли також  учасниці вокального ансамблю клубу села Козин. Всі бажали ювілярці міцного здоровя, кріпості, поваги й любові від близьких, Божої благодаті.

   

Категорія: Новини | Переглядів: 655 | Додав: ya_nazik | Дата: 27.02.2016 | Коментарі (0)

     З нагоди 145-ти річчя від дня народження усесвітньо відомої поетеси Лесі Українки в Козинському НВК «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів-колегіумі» відбулася літературна година.

  

     У святково прибраному залі ведучі Василь Пасєка та Вікторія Клічук, в українському вбранні з хлібом на рушнику і колоссям пшениці та калини, відкривали захід.  

     Учасники літературного дійства: Марія Берлінець, Тетяна Вахрушева, Ольга Семенюк, Діана Гаврилюк, Мирослава Антонюк, Ольга Пахай, Марія Устичук, Марія Яремчук, допомогли глядачам познайомитися з поезією Лесі Українки. Діти читали вірші поетеси – «Надія», «Давня весна», «Вишенька», «Конвалія».

     Вчитель української мови та літератури Юлія Іванівна Іськович підготувала цікаву розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси, про її музичну обдарованість, знання різних іноземних мов. До уваги учнів будо представлено книгу лауреатів премії імені лесі Українки дітям.

     В ній розповідається дітям про митців, чиї книги були відзначені цією престижною нагородою, надруковано твори для маленьких читців та цікаві факти з її біографії. Учні декламували вірші сучасних поетів Віталія Коротича, Юлії Страхової, Олени Журливої про Лесю Українку, її талант до музики та невмирущість в цілому.

    Юлія Савчук виконала пісню «Contra Spem Spero» - важко повірити, що автор такого сильного твору  - слабка, хвора дівчина Леся.

     Бібліотекарі Оксана Краплич та Леся Козачук оформили тематичну поличку «І грала її творчість барвами», на якій були представлені  твори  геніальної поетеси української літератури.

    Окрасою заходу  став вишитий  хрестиком  портрет Лесі Українки, виконаний Євгенією Мацюк вчителькою української мови  і літератури, яка знаходиться на відпочинку..

«Життя Лесі Українки – це подвиг митця, один з тих подвигів, які підносять людину в очах сучасників, роблять її нетьмарною зіркою в очах потомків», - Олесь Гончар.

Категорія: Новини | Переглядів: 575 | Додав: ya_nazik | Дата: 25.02.2016 | Коментарі (0)

Небесній Сотні

Шана й молитви,

За чисті душі,

Що злетіли в небо.

Їм шлях високий

Боже, освяти.

І в мирі, Господи,

Прийми до себе.

Н. Лавлєнцева

      20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
      День Героїв Небесної Сотні - це свято мужності українського народу, це день свободи та рівноправ'я, день боротьби за краще майбутнє!
      До цієї пам’ятної події у Козинській публічно-шкільній бібліотеці  відбулася акція пам’яті «ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ». Вшанувати Небесну сотню та українських військових, загиблих в АТО зібрались вихованці старшої та середньої груп дитячого садочка «Сонечко» з вихователями Дмитерчук Надією Іванівною, Панасюк Ніною Опанасівною та музичним керівником Тимочко Тетяною Іванівною.


      Бібліотекар Козачук Леся  нагадала про події тих великих днів, які назавжди змінили історію нашої нації. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Ще не загоїлися рани майдану а «Небесна сотня» продовжує поповнюватися іменами загиблих на Донбасі… Діти вшанували  пам'ять про Івана Сову, земляка, який загинув в вересні 2014 року, запаленням свічки та хвилиною мовчання. А додатком стала тематична поличка « Герої не вмирають» де були виставлені фотографії загиблих. На закінчення всі присутні заспівали гімн України.

  

Категорія: Новини | Переглядів: 583 | Додав: ya_nazik | Дата: 20.02.2016 | Коментарі (0)

Любов, як сонце, світу відкриває

Безмежну велич людської краси.

І тому світ завжди благословляє

І сонце, що встає, і серце, що кохає.

В. Симоненко

          В Козинській публічно-шкільній бібліотеці до Дня Святого Валентина відбулося засідання клубу «Крок»  «Любов придумана не нами, вона від Бога нам дана».

        Присутні звернулися до покровителя всіх закоханих – Валентина і через творчість розкрили тему кохання. Звучали кращі вірші Ф. Петрарки, Л. Костенко, В. Симоненка, В. Сосюри, А. Ахматової у виконанні М. Кундеус, Л. Поченюк, О. Краплич; лунали кращі пісні про любов «Червона рута», «Гітара» у виконанні учениць 9 класу школи-колегіуму Савчук Юлії і Устичук Марії, «По садочку я гуляла», «Вишенька, черешенька» у виконанні  тріо клубу села Козин під керівництвом Бондар Євгенії. Також на свято завітали літературні герої Ромео (Кундеус  Дм.) і Джульєтта (Савчук Ю.). Участь присутніх у конкурсах надала  всім відчути азарт і захоплення від дійства.

         Ведучі Устичук Марія, Павлюк Іван, Кундеус Дмитро, Савчук Юлія донесли до слухачів, що кохання не втрачено і це не космічне почуття, а його потрібно шукати у своїх серцях. Тему любові і кохання продовжив  Микола Паршин у своєму виступі «Філософія любові». Любов таємнича і загадкова стояла і стоїть біля витоків тих миттєвостей, коли в душах людських виникає щось незбагненно животворяще, викликає подив, захоплення, вводить у світ краси і величі.

Категорія: Новини | Переглядів: 816 | Додав: ya_nazik | Дата: 16.02.2016 | Коментарі (0)

      Під такою назвою 20 листопада в клубі с.Козин відбувся творчий звіт аматорських колективів клубів с.Козин і с. Савчуки. Щиро поділилися своїми вміннями, здобутками і досягненнями із гостями та друзями талановиті діти, дорослі, які відвідують гуртки художньої самодіяльності. Глядачі, та всі присутні гості отримали задоволення від зустрічі з аматорами сцени.

        Програму  розпочали  ведучі Вікторія Курсик і Роман Шевчук. Солістка Софія Мулик урочисто виконала пісню «Україна – це я». З великою насолодою глядачі слухали пісні «А в козакаСорочка», «За волю» у виконанні дитячого вокального  ансамблю. Концертну програму продовжили дует у складі Уляни Павлюк та Дарини Воловчук,  Вікторії Курсик та Софії Мулик, Софії Бондарчук та Уляни Павлюк,які виконали пісні: «Квітуча Україна», « Мова єднання»,  «Не сумуй моя країно».

       Хвилиною мовчання пом*янули  усіх героїв, які загинули за сободу і незалежність нашої держави, а Юлія Савчук виконала пісню « Над землею тумани», яка викликала сльози  у всіх присутніх.

       Продовжили концертну програму учасники родинного фольклорного ансамблю.

      Порадували своїми жартівливими піснями « На городі гарбузи», « Ой дубе ти дубе» любительське об*єднання « Веселі молодиці» , а учасники  драмгуртка клубу с.Савчуки  розвеселили глядачів  інсценізацією «Продавала жінка чоловіка». У виконанні учасників вокального ансамблю клубу с. Савчуки прозвучали пісні: «Ой у полі, полі» , «Мала баба курку».

      Ніжним співом зачарувала гостей Дарина Воловчук піснею « Для тебе матусю», а учасники гуртка художнє читання продекламували вірші «Вінок Україні виплітаю…»

      Усі присутні мали змогу милуватися виставкою народних умільців жителів сільської ради , організованою бібліотекарями Л. Козачук та О.Краплич. Свої роботи представили Г.Ю.Іващук і Г.А. Поліщук.

  

     Фінальну крапку творчого звіту поставила пісня «Ми одна родина», у виконанні Вікторії Курсик та всіх учасників художньої самодіяльності.    

Категорія: Новини | Переглядів: 681 | Додав: ya_nazik | Дата: 25.11.2015 | Коментарі (0)

      В Козинській публічно-шкільній бібліотеці з учнями 3 класу була проведена віртуальна подорож «Чарівна країна дитинства» за творчістю Наталі Забіли. Мандрували вулицею Поетичною, побували на майдані Оповідань, завітали в провулок Загадковий і зупинилися на проспекті  Казок. Під час цієї незвичайної подорожі діти впізнавали літературних героїв, згадували назви казок та віршів, відгадували загадки, розгадували кросворд.

   

Категорія: Новини | Переглядів: 552 | Додав: ya_nazik | Дата: 29.10.2015 | Коментарі (0)

       3 вересня в Козинській публічно-шкільній бібліотеці пройшов  День  нової  книги «Дозвольте представити» для ознайомлення педагогічного та учнівського колективів із новими виданнями. З розповіддю про значення книги  його відкрила провідний бібліотекар Краплич Оксана. Була представлена розгорнута виставка за такими розділами: довідкова література, література для поглибленого вивчення предметів, художня література для позакласного читання. Провідний бібліотекар Козачук Леся до присутніх звернулася з побажаннями: Із  книгою  і  словом  порідніться

   

                           Хай  книга  буде  ваш  насущний  хліб

                           Тож  зачерпніть  із  неї  і  напийтесь

                           Снаги,  що  в  серці   залишає  слід.

                           Вона  прекрасно  вміє   віщувати,

                           Життя   відкриє  обриси  нові

                           І  силу  мозку  може   напувати,

                           Немов  ріллю   краплини  дощові.

                           В  піснях   Шевченка,  Пушкіна,  Шекспіра

                           Пізнайте  світ   поезії  й  добра

                           Бажаю  я,  щоб  щиро  ви  повірили

                           В   могутню  силу   слова  і  пера.

Категорія: Новини | Переглядів: 557 | Додав: ya_nazik | Дата: 09.09.2015 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 6 7 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
Рівненська обласна бібліотека Радивилівська ЦСПШБ Іванівська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Наші партнери
с.Козин Рівненська обл. Радивилівський р-н. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz