Четвер, 25.04.2024

 
Козинська публічно-шкільна бібліотека
 

 

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [65]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
     На території Козина розташовані:ВАТ"Козинагропромтехніка", ТзОВ"Козинрембуд", автошкола ТСОУ, Козинська дитяча школа мистецтв, поштове відділення, лікарня ветеринарної медицини, відділення ощадбанку, 2 аптеки,школа-колегіум, дитячий садок "Сонечко", клуб,бібліотека,амбулаторія, 5 магазинів,кафе "Мрія", 3 перукарні,швейна майстерня.
     Історія Свято-Покровської церкви в Козині.Вивершена й освячена в 1936 році. Тоді парафія нараховувала до 5 тисяч чоловік, адже, крім Козина, охоплювала Тарнавку, Гранівку, Дубини, савчуки, Пасіки, Курсики, Іващуки. Найперша церква,яку памятає історія-була маленька деревяна, на честь Вознесення Господнього. Переказують, що в 30-х р.19 ст.вона згоріла. Після цього парафія декілька років залишалась без храму, і служба Божа відправлялась на цвинтарі, біля дзвіниці-аж у 1838 році православним було віддано для користування мурований недіючий костел, котрий раніше був протестанською кірхою,яку збудували ще Фірлеї.
    У роки першої світової війни ця пристосована церква була цілком зруйнована,так що ремонтувати її виявилося неможливим. З 1932 року парафія остаточно залишилася без церкви. Православні вирішили взятися за спорудження нового храму. Цю роботу очолив протоієрей Федір Борецький, настоятель, а згодом його наступник Андрій Петровський.
    Церква була освячена з двома престолами-головним на честь Покрови і придільним на честь великомучениці Варвари. Будівля обійшлася більш як у 40 тисяч злотих. За традиційною формою вона була хрещата, досить світла, стіни прикрашені давніми образами.
    Освячення храму відбулося за участю архієпископа Алексія 4 жовтня 1936 року. Служба в основному проходила в закритому вівтарі та грунтувалась на освяченні престолу Божого. Посвятили жертовник. Стіни храму окропили святою водою й помазали миром. Хори співали псалми.
    Літургія служилася за співучасті 15 священників, архідиякона та двох дияконів. Виступаючи з повчальним словом, архієпископ зауважив:історичні обставини склалися так, що в Козині в 17 ст. два десятки років перебувала чудотворна Почаївська ікона Божої матері, благословляючи містечко до християнського життя. Це вона,підкреслив він допомогла парафіянам здолати фінансові труднощі і несприятливі політичні обставини.
     З тих пір спливло багато років. В 2011 р. на церкві були замінені купола. Велично підноситься у центрі Козина храм, несучи духовність усе новим поколінням сельчан, зберігаючи добру память про тих, хто потурбувалися про його спорудження.
 

                                    

                              вїзд в с.Козин,                                                                                 -церква Володимирської ікони, Російського патріархату,
 
                                   
 
                                 школа-колегіум                                              Покровська церква Українського патріархату                                         магазин "Вікторія"
 
                                 
 
                                    автошкола                                                                          автошкола                                                               Козинагропромтехніка.
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Рівненська обласна бібліотека Радивилівська ЦСПШБ Іванівська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Наші партнери
с.Козин Рівненська обл. Радивилівський р-н. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz