Вівторок, 03.10.2023

 
Козинська публічно-шкільна бібліотека
 

 

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [65]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія Козинської ПШБ

 

            Безліч людей кожного дня проїжджають і проходять  біля Козинської  публічно-шкільної бібліотеки. Одні, поспішаючи,  проходять мимо, інші з нетерпінням  рахують хвилини до відкриття, комусь пригадується  бурхливе учнівське життя та години, проведені в  стінах бібліотеки. Але мало хто з них знає, що в цьому році бібліотеці виповниться 70 років. Коли цього віку  досягає людина, це майже ціле життя позаду. Коли  ж такий ювілей відзначає бібліотека, це – час підведення підсумків  і час роздумів про майбутнє.

          Напередодні ювілею не будемо  говорити про нелегкі часи, а зосередимось на тому, що викликає радість і гордість, згадаємо тих, хто своєю  працею  писав історію  нашої бібліотеки.

 

Сторінки історії  бібліотеки

 

            Заснована бібліотека села Козин в 1939 році, коли село стало районним центром. .

           Перша завідуюча бібліотекою  Гаврищук Марія Григорівна розпочала свою діяльність з  придбання  бібліотечних меблів,  формування книжкового фонду. Збирали з "миру по нитці".  Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека призупинила свою діяльність. Лише в 1949 році на базі колишнього райвиконкому почала працювати вже як центральна районна бібліотека. В 50-х роках ХІХ ст. в бібліотеці відкрилось дитяче відділення.

                                                                       

 

    До 1999 року бібліотека знаходилась в старому приміщенні по вулиці Берестецькій. Ветерани  М.А.Савчук, Л.П.Заєць, М.І.Трубка   більше 30-ти років свого трудового життя присвятили бібліотечній справі, обслуговуючи читачів в бібліотеці та на виробничих ділянках. М.А.Савчук всі ці роки очолювала бібліотечний заклад, була нагороджена медалями «За трудову доблесть» та «До 100-річчя від дня народження В.Леніна».

               В ті  роки книжковий фонд поповнювався великою кількістю політичної літератури, але все ж художня переважала. Статистичні дані  підраховувались на звичайній дерев’яній рахівниці. Масові заходи були заполітизованими, але завжди бібліотекарі намагались знайти гарну книгу, добре слово для кожного читача. Змінювалась бібліотека, змінювались й читачі, але  незмінним залишався  нерозривний зв’язок  між ними.  Бібліотекарі намагалися  бути вірними провідниками читача у дивовижний, безмежний світ Знань і Просвітництва.

               На 90-ті роки припав, можливо, найскладніший період  в історії бібліотеки. При недостатньому бюджетному фінансуванні  бібліотеці доводилось буквально  виживати. Не було змоги   передплатити нові газети і журнали,  поповнити фонд  новинками літератури.   Змінились і деякі напрями роботи. Формується такий напрямок, як бібліотечний маркетинг, вводяться платні послуги.

              З 1999 року бібліотека знаходиться в приміщенні дитячого садка. по вул.Шкільній неподалік місцевої школи.   Значно покращуються умови обслуговування читачів.

Налагоджується  тісний зв’язок  з сільською громадою, представниками місцевої влади, працівниками медико-соціальної реабілітації інвалідів та осіб похилого віку.  

В результаті формується позитивний імідж бібліотеки, росте її  відвідуваність.

 

             В листопаді 2002 року біблотека змінює статус з публічної на публічно-шкільну.  Бібліотечні працівники активно співпрацюють з педагогічним та учнівським колективами місцевої школи-колегіуму. В розпорядженні бібліотекарів універсальний за змістом книжковий фонд, зокрема література суспільно-політичного характеру, науково-популярна, виробнича, краєзнавча, видання на допомогу тим, хто навчається, довідкові та енциклопедичні видання, художня література (вітчизняна та зарубіжна). Фонд бібліотеки нараховує більше 36-ти тисяч примірників видань. Відкритий доступ до літератури дає можливість безпосереднього спілкування з книгою. До послуг читачів періодичні видання:  для дорослих - «Голос України», «Вільне слово», «Прапор перемоги», «За відродження», «Позакласний час», «Лиза», «Единственная», «Жінка», «ДСГ», для дітей – «Пізнайко», «Яблунька».

                 Послугами бібліотеки користуються більше 1.5 тис. користувачів – жителів не тільки села Козин, але й усіх навколишніх сіл.

          

          Бібліотека допомагає у виборі професії, знайти роботу, збільшити достаток, відчути впевненість у собі, мати добрі стосунки з близькими та колегами. Зібрати коло друзів за інтересами у клубі для людей з обмеженими фізичними можливостями «Крок», девіз якого «Люби життя – в нім є краса» та .

 

            Дружний колектив бібліотеки - завідувачка бібліотеки  Людмила Починюк та провідні бібліотекарі  Леся Козачук та Оксана Краплич  запрошують до бібліотеки всіх, кому не байдуже друковане слово, хто хоче отримати необхідну інформацію, хто має гостру потребу у спілкуванні. 

           Двері бібліотеки відчинені для всіх  з 9-ої до 18-ої  години щоденно, крім неділі і понеділка.

 

           Зберігаючи традиції попередників, служимо людям для добра та духовного збагачення, з головою поринаємо у проблеми читачів, відшукуємо потрібні матеріали, а коли результат досягнуто, немає нічого кращого, ніж посмішка читача, отримана в нагороду. Літературні години, літературно-музичні вечори,  виставки та огляди літератури, зустрічі з цікавими людьми, засідання за круглим столом, виставки виробів народних умільців села, святкові програми – це все для них!

 

             Отже, доля нашої  бібліотеки нерозривно пов’язана з Вами, наші читачі, наші дорогі друзі, ось уже 70 років! Для Вас всі ці роки ми були відкриті, з Вами ділили всі печалі і радощі часу!

 

 

 

Наш телефон3-41-92

 Адреса – вул. Шкільна,  

 

 

 

 

 

   

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Жовтень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
Рівненська обласна бібліотека Радивилівська ЦСПШБ Іванівська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Наші партнери
с.Козин Рівненська обл. Радивилівський р-н. © 2023
Зробити безкоштовний сайт з uCoz