Четвер, 25.04.2024

 
Козинська публічно-шкільна бібліотека
 

 

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [65]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія Козинської ПШБ

 

            Безліч людей кожного дня проїжджають і проходять  біля Козинської  публічно-шкільної бібліотеки. Одні, поспішаючи,  проходять мимо, інші з нетерпінням  рахують хвилини до відкриття, комусь пригадується  бурхливе учнівське життя та години, проведені в  стінах бібліотеки. Але мало хто з них знає, що в цьому році бібліотеці виповниться 70 років. Коли цього віку  досягає людина, це майже ціле життя позаду. Коли  ж такий ювілей відзначає бібліотека, це – час підведення підсумків  і час роздумів про майбутнє.

          Напередодні ювілею не будемо  говорити про нелегкі часи, а зосередимось на тому, що викликає радість і гордість, згадаємо тих, хто своєю  працею  писав історію  нашої бібліотеки.

 

Сторінки історії  бібліотеки

 

            Заснована бібліотека села Козин в 1939 році, коли село стало районним центром. .

           Перша завідуюча бібліотекою  Гаврищук Марія Григорівна розпочала свою діяльність з  придбання  бібліотечних меблів,  формування книжкового фонду. Збирали з "миру по нитці".  Під час Великої Вітчизняної війни бібліотека призупинила свою діяльність. Лише в 1949 році на базі колишнього райвиконкому почала працювати вже як центральна районна бібліотека. В 50-х роках ХІХ ст. в бібліотеці відкрилось дитяче відділення.

                                                                       

 

    До 1999 року бібліотека знаходилась в старому приміщенні по вулиці Берестецькій. Ветерани  М.А.Савчук, Л.П.Заєць, М.І.Трубка   більше 30-ти років свого трудового життя присвятили бібліотечній справі, обслуговуючи читачів в бібліотеці та на виробничих ділянках. М.А.Савчук всі ці роки очолювала бібліотечний заклад, була нагороджена медалями «За трудову доблесть» та «До 100-річчя від дня народження В.Леніна».

               В ті  роки книжковий фонд поповнювався великою кількістю політичної літератури, але все ж художня переважала. Статистичні дані  підраховувались на звичайній дерев’яній рахівниці. Масові заходи були заполітизованими, але завжди бібліотекарі намагались знайти гарну книгу, добре слово для кожного читача. Змінювалась бібліотека, змінювались й читачі, але  незмінним залишався  нерозривний зв’язок  між ними.  Бібліотекарі намагалися  бути вірними провідниками читача у дивовижний, безмежний світ Знань і Просвітництва.

               На 90-ті роки припав, можливо, найскладніший період  в історії бібліотеки. При недостатньому бюджетному фінансуванні  бібліотеці доводилось буквально  виживати. Не було змоги   передплатити нові газети і журнали,  поповнити фонд  новинками літератури.   Змінились і деякі напрями роботи. Формується такий напрямок, як бібліотечний маркетинг, вводяться платні послуги.

              З 1999 року бібліотека знаходиться в приміщенні дитячого садка. по вул.Шкільній неподалік місцевої школи.   Значно покращуються умови обслуговування читачів.

Налагоджується  тісний зв’язок  з сільською громадою, представниками місцевої влади, працівниками медико-соціальної реабілітації інвалідів та осіб похилого віку.  

В результаті формується позитивний імідж бібліотеки, росте її  відвідуваність.

 

             В листопаді 2002 року біблотека змінює статус з публічної на публічно-шкільну.  Бібліотечні працівники активно співпрацюють з педагогічним та учнівським колективами місцевої школи-колегіуму. В розпорядженні бібліотекарів універсальний за змістом книжковий фонд, зокрема література суспільно-політичного характеру, науково-популярна, виробнича, краєзнавча, видання на допомогу тим, хто навчається, довідкові та енциклопедичні видання, художня література (вітчизняна та зарубіжна). Фонд бібліотеки нараховує більше 36-ти тисяч примірників видань. Відкритий доступ до літератури дає можливість безпосереднього спілкування з книгою. До послуг читачів періодичні видання:  для дорослих - «Голос України», «Вільне слово», «Прапор перемоги», «За відродження», «Позакласний час», «Лиза», «Единственная», «Жінка», «ДСГ», для дітей – «Пізнайко», «Яблунька».

                 Послугами бібліотеки користуються більше 1.5 тис. користувачів – жителів не тільки села Козин, але й усіх навколишніх сіл.

          

          Бібліотека допомагає у виборі професії, знайти роботу, збільшити достаток, відчути впевненість у собі, мати добрі стосунки з близькими та колегами. Зібрати коло друзів за інтересами у клубі для людей з обмеженими фізичними можливостями «Крок», девіз якого «Люби життя – в нім є краса» та .

 

            Дружний колектив бібліотеки - завідувачка бібліотеки  Людмила Починюк та провідні бібліотекарі  Леся Козачук та Оксана Краплич  запрошують до бібліотеки всіх, кому не байдуже друковане слово, хто хоче отримати необхідну інформацію, хто має гостру потребу у спілкуванні. 

           Двері бібліотеки відчинені для всіх  з 9-ої до 18-ої  години щоденно, крім неділі і понеділка.

 

           Зберігаючи традиції попередників, служимо людям для добра та духовного збагачення, з головою поринаємо у проблеми читачів, відшукуємо потрібні матеріали, а коли результат досягнуто, немає нічого кращого, ніж посмішка читача, отримана в нагороду. Літературні години, літературно-музичні вечори,  виставки та огляди літератури, зустрічі з цікавими людьми, засідання за круглим столом, виставки виробів народних умільців села, святкові програми – це все для них!

 

             Отже, доля нашої  бібліотеки нерозривно пов’язана з Вами, наші читачі, наші дорогі друзі, ось уже 70 років! Для Вас всі ці роки ми були відкриті, з Вами ділили всі печалі і радощі часу!

 

 

 

Наш телефон3-41-92

 Адреса – вул. Шкільна,  

 

 

 

 

 

   

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Рівненська обласна бібліотека Радивилівська ЦСПШБ Іванівська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Наші партнери
с.Козин Рівненська обл. Радивилівський р-н. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz