Неділя, 21.07.2024

 
Козинська публічно-шкільна бібліотека
 

 

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [65]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ось уже більше семи років при публічно-шкільній бібліотеці села   працює клуб «Крок...»,  девіз якого «Люби життя - в нім є краса». Він об’єднує людей різних вікових категорій з обмеженими фізичними можливостями.

Своїм завданням ставимо задоволення інформаційних запитів, виявлення і розвиток індивідуальних та творчих здібностей, сприяння їх самореалізації, залучення громадськості до вирішення проблем людей з обмеженими фізичними можливостями.
 
Керівник клубу Юрій Григорович Костюк– голова ветеранської організації, депутат районної ради. Свою роботу координуємо, поєднуємо з територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та малозабезпечених громадян та центром соціальної служби сім’ї, дітей та молоді
Бібліотека бере активну участь в реалізації державних програм «Милосердя», «Турбота», залучаючи до їх виконання волонтерів, здійснює інформаційно-бібліографічне обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями. Бібліотечні працівники організовують та проводять різноманітні засідання, зокрема Дні спілкування, Дні іменинника, вечори відпочинку, вікторини, конкурси, персональні та колективні виставки творчих робіт, вечори-зустрічі та обговорення книг про відомих осіб, які подолали недугу, знайшли себе в житті.
 
В минулому році  відбулося засідання клубу до Дня людей похилого віку «Роки людині до лиця», на якому вшанували дідусів і бабусь: Пацюка А.Д., Абрамову М.Ф., Демчик Л.А., Костюка Ю.Г. За творами онуків проводились конкурси «Впізнайте себе», «Натруджені руки». Було організовано фотовиставку  «Роки моєї молодості»,  «З історії життя» та ін.
 Втрата здоровя для кожної людини є надзвичайно болісною, і запобігти цьому не може навіть найрозвинутіше  суспільство. Поряд з естетичним напрямком роботи клубу проводять фізкультурно-оздоровчу та реабілітаційну роботу з цією категорією читачів.

Під час проведення Днів спілкування запрошують лікаря-терапевта відділення соціальної медичної реабілітації інвалідів та осіб похилого віку Станіславчука О.В., який розповідає про проведення заходів медико-соціальної реабілітації людей з особливими фізичними потребами. Психолог Козинського колегіуму Денисович Т.А. веде мову про проблеми людей з функціональними обмеженнями не тільки в Україні, але й у всьому світі. Із своїми поетичними творами виступає місцева поетеса Любов Братащук. Персональну фотовиставку представляє Анатолій Поченюк.

Члени клубу постійно цікавляться випусками інформаційного бюлетеня «Інва.net.» нетрадиційними методами оздоровлення, інформацією про медичні заклади, які займаються реабілітацією інвалідів під рубрикою «Запитуємо – відповідаємо», новинами літератури тощо.

Зараз триває творчий пошук нових підходів, шляхів і змістовних форм  роботи  клубу «Крок...». Робота клубу неодноразово висвітлювалась на сторінках газети «Прапор перемоги». Проведення Дня іменника  знято на відеокамеру.
Для  отримання  інформації про різні аспекти життєдіяльності  людей з обмеженими фізичними можливостями  при бібліотеці діє інформаційний центр «Джерело милосердя», де зібрано:

 

-         законодавчі акти на допомогу соціальному

захисту населення;

-         адреси центрів (відділень) соціально-трудової, професійної, медико-

соціальної реабілітації інвалідів;

-         інформація про інтернатні установи Рівненської області системи

Міністерства праці та соціальної політики України;

-         адреси навчальних закладів системи праці та соціального захисту та

багато іншої необхідної інформації.

         З метою систематичного обслуговування даної категорії людей в бібліотеці створена «Адресна картотека», яка включає дані:

-         прізвище, імя, по-батькові;

-         адресу, телефон;

-         стать;

-         вік;

-         вид захворювання;

-         здібності, зацікавлення.

 

         До послуг читачів з обмеженими фізичними можливостями бібліотерапевтичний центр. Тут до уваги читачів представлена постійно діюча книжкова виставка «Бібліотерапія – лікування книгою», де зібрано літературу про тих видатних людей, які змогли подолати недугу і виявили себе в тій чи іншій  сфері діяльності.

 
Форма входу
Пошук
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
Рівненська обласна бібліотека Радивилівська ЦСПШБ Іванівська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Наші партнери
с.Козин Рівненська обл. Радивилівський р-н. © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz